Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesna Szkoła w Łodzi

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi


Gabriela Narutowicza 122, 90-145 Łódź, 784 207 390, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowe technologie. Bezpłatna szkoła.

 

Media społecznościowe

BIP 

Patroni medialni


 

 

 

 

 

Włókiennictwo i przemysł mody

W dniu 9 listopada br. w naszym Centrum odbyło się spotkanie członków stowarzyszeń, fundacji, uczelni i placówek oświatowych w tym m.in.: przedstawicieli sektorowej Rady ds. Kompetencji Przemysłu Mody i Innowacyjnych Tekstyliów,  Związku Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego,  Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan, Stowarzyszenia Włókienników,  Federacji Przemysłu Lekkiego, Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Kupców i Producentów, Muzeum Fabryki,  Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego oraz Politechniki Łódzkiej. Jednym z zagadnień poruszanych na spotkaniu był skuteczny „marketing” oddziaływania przedsiębiorców z sektora przemysłu mody  i innowacyjnych tekstyliów na sferę edukacji.

Dzień Niepodległości 11 listopada 2017

 

 

To jedno z najważniejszych świąt narodowych. Upamiętnia ono wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli. W tym roku obchodzimy 99 rocznicę odzyskania niepodległości.

Biblioteczne triki na uczenie logiki

8 listopada br. na terenie naszego Centrum odbyła się konferencja pod hasłem „Biblioteczne triki na uczenie logiki”. Konferencja została zorganizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką  im. T. Kotarbińskiego w Łodzi, a wzięli w niej udział przedstawiciele bibliotek z całego województwa.

Nawiązanie współpracy

W miniony wtorek gościliśmy w naszym Centrum prezesa zarządu AGRECOL Sp. z o.o. – Jarosława Prymasa oraz prezesa zarządu firmy „córki” Madonis Sp. z o. o – Jerzego Klimczaka. W trakcie spotkania zostało podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy. W liście czytamy: współpraca Stron będzie polegała na wspólnym podejmowaniu inicjatyw z zakresu działalności edukacyjnej, doradczej, promocyjnej oraz realizacji przedsięwzięć mających na celu propagowanie nowoczesnego wymiaru szkolnictwa zawodowego. Zakres współpracy dotyczył będzie realizowanych przez Strony projektów w ramach uzgodnionych obszarów kształcenia oraz prowadzonej działalności gospodarczej. Podpisanie porozumienia to pierwszy krok do dalszej współpracy i organizacji szkoleń systemem dualnym.

Czytaj więcej...

Odnowienie współpracy

W miniony poniedziałek gościliśmy w naszym Centrum przedstawicieli firmy Gealan Polska Sp. z o.o. W trakcie spotkania zostało podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy pomiędzy pracodawcą a naszym Centrum. Celem porozumienie jest organizacja wspólnego szkolenia przyszłych pracowników firmy w systemie dualnym. Praktyczna nauka zawodu odbywać się będzie na terenie zakładu.

 Firma GEALAN to producent profili okien  wyróżniających się estetycznym wyglądem i wyrafinowaniem. Wypracowane w najdrobniejszych szczegółach geometrie profili spełniają najwyższe wymogi w kwestii izolacji cieplnej i akustycznej, ochrony antywłamaniowej i wentylacji. Okna z profili GEALAN reprezentują najwyższy stan techniki. Już wkrótce rozpoczniemy nabór na pierwszy wspólny kurs z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych.

 

 

Czytaj więcej...