XI Targi Edukacyjne w Bełchatowie

DSC_0430_small

W piątek tj. 1 marca br. w Bełchatowie odbyła się XI edycja Bełchatowskich Targów Edukacyjnych. Jak co roku, tak i w tym Publiczna Policealna Szkoła Nowoczesnych Technologii dla Dorosłych w Łodzi aktywnie uczestniczyła w imprezie.

Organizatorami Targów byli: Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, zaś głównym cel, który przyświecał wszystkim uczestnikom to przybliżenie oferty edukacyjnej uczelni wyższych i szkół policealnych, a także zasad rekrutacji na zbliżający się rok szkolny 2013/2014.

Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w regionie oraz wszyscy zainteresowani, którzy w najbliższym czasie planują dalsze kształcenie chcąc podnieść kwalifikacje zawodowe.

Targi odbyły się w 3 salach wystawienniczych. Odwiedziło je ponad 1000 osób, a zwiedzający mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną 35 wystawców z całej Polski. Stoisko naszej placówki cieszyło się dużym zainteresowaniem głównie tegorocznych maturzystów oraz osób starszych, pragnących zmienić profil zatrudnienia. Młodzież najbardziej zainteresowana była ofertą szkoły dotyczącą kierunków technicznych oraz asystentem kierownika produkcji filmowej/telewizyjnej. Osoby planujące zmianę profilu zatrudnienia pytały często o szczegółowe informacje nt. zawodowych kursów kwalifikacyjnych i dalszej możliwości rozwoju ścieżki zawodowej.

 

DSC_0429

Fot.: A.B.

 

DSC_0430

Fot.: A.B.

 

DSC_0431

Fot.: A.B.