X Jarmark Wojewódzki - Mixer Regionalny Łódzkie 2013

  „Mixer Regionalny Łódzkie 2013" to coroczna impreza o charakterze kulturalno-rozrywkowym organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Wydarzenie to daje zarówno mieszkańcom Łodzi jak i przyjezdnym możliwość odkrywania i poznawania bogatej kultury oraz różnorodnych tradycji tego regionu. W tym roku impreza odbyła się w terminie 7 – 8 września na terenie niedawno wybudowanej łódzkiej Atlas Areny.

Wokół hali, w Strefie Aktywności mieściły się główne centra o tematyce:

  • Kultura i Edukacja – centrum to przybliżyło i zaprezentowało informacje o instytucjach kulturalnych regionu, np. Teatrze Wielkim i Filharmonii Łódzkiej oraz szkołach, których uczniowie i pracownicy przygotowali liczne konkursy, warsztaty i pokazy. Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi również miało swoje stoisko i aktywnie uczestniczyło w tym wydarzeniu.
    Bardzo interesujący okazał się pokaz badania ciężkości wykonanej pracy przy wykorzystaniu trenażera i miernika wydatku energetycznego, który wykonywali słuchacze kierunku BHP. Mechatronicy zaprezentowali m.in. modulowaną syrenę alarmową (generator kaskadowy), połączoną z wizualizacją optyczną, a jedną z największych atrakcji – szczególnie dla najmłodszych, był pneumatycznie sterowany labirynt.
    Nasze prezentacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony odwiedzających, za co serdecznie dziękujemy.
  • Ochrona Przyrody – gdzie skupili się wszyscy zainteresowani tematyką ekologii i środowiska lokalnego regionu było miejscem promowania tej tematyki poprzez różnorodne gry i zabawy.
  • Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego – tutaj można było znaleźć informacje dotyczące pozyskiwania funduszy unijnych, zapoznać się z ofertą turystyczną i rekreacyjną regionu oraz poznać działania ośrodków zdrowia w województwie łódzkim.
  • Festiwal Myślenia Projektowego – jako nowo wprowadzony i innowacyjny element w projekcie miał zachęcić do kreatywnego myślenia i przebojowego podejmowania nowych inicjatyw. Miejmy nadzieję, że osiągnięto zamierzony cel i coraz więcej młodzieży będzie szukać nowych i lepszych rozwiązań.
  • Regiony Partnerskie – centrum zaprezentowało różnorodne obyczaje regionalne, pozwalając zainteresowanym choć na chwilę zapomnieć o lokalnym patriotyzmie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się koncerty na których wystąpili: Iza Lach, Little White Lies, Kamp!, Riverside, Lao Che, Kim Nowak, Łąki Łan i PlaTEAU.

Nie mniej emocji wzbudził pokazowy mecz, który łódzkie siatkarki wygrały z AZS Białystok wynikiem 3:0.

Imprezę uświetniły liczne pokazy m.in. zespołów tanecznych, strażaków oraz psów policyjnych. Bez wątpienia, każdy kto zechciał wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie miał szansę by znaleźć coś dla siebie i poszerzyć swoje horyzonty.