Projekt Praca dla Młodych

   

6 grudnia 2013 r. Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi uczestniczyło w debacie "Projekt Praca dla Młodych", która odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
Organizatorami spotkania byli: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Uniwersytet Łódzki (gospodarz wydarzenia) oraz „Gazeta Wyborcza" prowadząca akcję społeczną "Projekt praca".
Przedsięwzięcie adresowano do studentów, właścicieli firm, pracodawców, związków i organizacji zawodowych, jak również wszystkich innych zainteresowanych sytuacją i kształtowaniem dynamicznie zmieniającego się rynku pracy w Polsce.

Wśród głównych celów przyświecających organizacji tego wydarzenia znalazły się:

  1. Próba diagnozy zjawiska wysokiego bezrobocia wśród osób młodych w Unii Europejskiej i prognozy rozwoju sytuacji na rynku pracy do 2020 r.
  2. Analiza wybranych rozwiązań w zakresie poprawy sytuacji na rynku pracy w Europie i dyskusja nad możliwością wykorzystania i popularyzacji dobrych praktyk w redukcji bezrobocia osób młodych w Polsce i innych krajach UE.
  3. Przedstawienie perspektyw, doświadczeń i rekomendacji ze strony osób młodych.

W debacie uczestniczyli znamienici goście m.in. Laszlo Andor - komisarz UE ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz - minister pracy i polityki społecznej oraz Hanna Zdanowska – prezydent Łodzi Witold Stępień – marszałek województwa łódzkiego.
Całe spotkanie podzielone było na panele tematyczne, podczas których poruszano ważne dla polskiego rynku pracy zagadnienia. Należy tu wymienić:

  • Inwestycje w potencjał młodych na rynku pracy w UE. Czy da się uniknąć zjawiska „straconego pokolenia"?
  • Perspektywy zatrudnienia młodzieży w Polsce. Jakie są szanse na ich poprawę?
  • Rozwiązania na rzecz wzrostu zatrudnienia ludzi młodych.

Uczestnicy konferencji mogli wziąć udział w bardzo interesujących warsztatach, zorganizowanych na tę okazję. Tematyka warsztatów to:

  • Jak i gdzie szukać pracy w czasach kryzysu? – organizator- Gazeta.Praca.pl;
  • Kariera w małej i dużej firmie – organizator- Firma Deloitte;
  • Kariera w instytucjach Unii Europejskiej – organizator- Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce;
  • Assessment Centre – poznaj, co cię czeka w procesie rekrutacji –organizator- Uniwersytet Łódzki.

Zarówno uczestnicy jak i zaproszeni goście mogli w wolnej chwili zapoznać się z ofertami firm, instytucji oraz szkół na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Oferta edukacyjna Centrum cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie ze strony absolwentów, za które serdecznie dziękujemy.