Początek obiecującej współpracy - filia w Radomsku otwarta!

   

14 lutego br. o godz. 14.00 w budynku Fabryki Osi Napędowych – SKB odbyło się uroczyste otwarcie Filii w Radomsku Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: (z ramienia Marszałka Województwa Łódzkiego) Anna Rabiega – Przewodnicząca Komisji Nauki, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Sławomir Dobosz – Właściciel Fabryki Osi Napędowych - SKB Sp. z o.o. Sp. Komandytowo – Akcyjna. W dalszej części uroczystości poświęcenia pomieszczeń edukacyjnych dokonał ksiądz kanonik Piotr Turek, a następnie wręczono indeksy nowym słuchaczom placówki. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania zaproszeni goście zostali oprowadzeni po zakładzie. Wśród nich byli przedstawiciele środowiska oświatowego i biznesowego.

Zgodnie z zapowiedzią zajęcia w Filii rozpoczęły się na początku lutego. Obecnie naukę w Centrum podjęło 42 słuchaczy na kwalifikacyjnym kursie zawodowym (kwalifikacja M. 19. – Operator obrabiarek skrawających). Otwarcie radomszczańskiej Filii Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi jest efektem podpisanego we wrześniu ubiegłego roku listu intencyjnego pomiędzy Województwem Łódzkim, a Fabryką Osi Napędowych - SKB Sp. z o.o. Sp. Komandytowo – Akcyjna.
Nauka w Centrum odbywa się w systemie dualnym, który pozwala na połączenie kształcenia teoretycznego z praktyczną nauką zawodu w zakładzie pracy.
Jest nam niezmiernie miło, że wraz z naszym nowym partnerem, FON SKB możemy kształcić pracowników, których kompetencje będą odpowiadały potrzebom pracodawcy i lokalnego rynku pracy.

 

 

 

 

 Autor: Agnieszka Bohdanowicz