X Bełchatowskie Targi Edukacyjne_2012

Bełchatowskie Targi Edukacyjne od dziesięciu już lat cieszą się zainteresowaniem zarówno zwiedzających, jak też wystawców. Skierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych, które chcą kontynuować dalszą naukę, podnosić kwalifikacje zawodowe lub zmienić kierunek kształcenia. Poprzez kontakt z przedstawicielami szkół oraz zapoznanie się z ofertą kształcenia realizują swoje oczekiwania zmierzające do zdobycia informacji niezbędnej do świadomego i rzetelnego podjęcia decyzji dotyczącej wyboru dalszej drogi edukacji zawodowej.

Organizatorem targów był Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Bełchatowski Pan Szczepan Chrzęst, który podczas oficjalnego otwarcia życzył młodzieży odnalezienia oferty kształcenia zgodnej z zainteresowaniami, która pozwoli na kształcenie w wymarzonym przez siebie zawodzie.

Targi swoją obecnością zaszczycili: Przewodniczący Rady Powiatu – Edward Olszewski, Wicestarosta – Marek Jasiński, przedstawiciel Zarządu Powiatu – Krzysztof Gajda, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Maria Kulińska, Wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy – Jacek Walczyk, Dyrektor ZSP nr 4 – Dorota Pędziwiatr.

Patronat medialny sprawowali: Telewizja lokalna TTL oraz TKB Dolsat, Tygodnik Regionalny Fakty oraz Portalmaturzysty.pl

Reagując na potrzeby rynku pracy Publiczna Policealna Szkoła Nowoczesnych Technologii dla Dorosłych w Łodzi we współpracy z firmą Haering Polska SA przygotowała stoisko wystawiennicze pod hasłem „Nauka przez praktykę – przyszły sukces zawodowy”. Prezentując nowoczesny zawód z tradycjami przedstawiliśmy ofertę kształcenia realizowaną w formie kursów kwalifikacyjnych na kierunku TECHNIK MECHANIK obejmującą użytkowanie obrabiarek skrawających, organizację nadzorowania procesów produkcji maszyn i urządzeń, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów szkół z Bełchatowa i okolic.

Nasza oferta edukacyjna obejmuje: bezpłatne kształcenie w systemie 3 – letnim, kształcenie na bazie najnowszego sprzętu techniczno – dydaktycznego, zdobycie atrakcyjnego zawodu, możliwość  szkolenia w kraju  i za granicą, dodatkowe bezpłatne godziny języka niemieckiego, praktykę w firmie Haering Oferujemy umowę      o pracę oraz miesięczne bezzwrotne stypendium dla każdego słuchacza w wysokości minimum 1500 zł od pierwszego dnia nauki.

Zaskakujący jest fakt, że w targach wg oceny organizatorów uczestniczyło ponad 2 tys. osób, odwiedzających ponad 40 profesjonalnie przygotowanych stoisk wystawienniczych. A wszystko po to, by podjąć decyzję, która niebawem będzie odzwierciedleniem zadowolenia w obszarze aktywności zawodowej. /ŻK/

 

100_0573_copy

RM