XII Targi Edukacyjne w Bełchatowie

   

Nie bez powodu XII Targi Edukacyjne w Bełchatowie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych osób. Była to niepowtarzalna szansa na podjęcie decyzji dotyczącej wyboru kierunku dalszej drogi kształcenia. W jednym miejscu i czasie można było spotkać przedstawicieli szkół policealnych, wyższych uczelni oraz instytucji szkoleniowych, kształcących i wspierających edukację na terenie województwa łódzkiego.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Powiatowy Urząd Pracy oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie. Honorowy patronat nad tegorocznymi Targami objął Starosta Bełchatowski. Patronat medialny sprawowali: TKB Dolsat, Tygodnik Regionalny Fakty.

Marzeniem młodych ludzi, którzy dopiero decydują o swojej zawodowej przyszłości jest dobrze płatna praca, na dodatek taka, której wykonywanie sprawia satysfakcje zawodową. Zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół wyższych, możliwościami kształcenia, trendami na rynku pracy oraz dowiedzieć się w jakich branżach jest największe zapotrzebowanie na pracowników i pod tym kątem obrać kierunek dalszego kształcenia się. W odniesieniu do bieżących potrzeb rynku pracy oraz oczekiwań młodzieży Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi we współpracy z firmą Haering Polska S.A. przygotowało stoisko wystawiennicze i zaprezentowało nową ofertę kształcenia zawodowego ukierunkowaną na nowoczesny zawód z tradycjami – kształcenie realizowane w formie kursów kwalifikacyjnych na kierunku TECHNIK MECHANIK obejmujące użytkowanie obrabiarek skrawających, organizację nadzorowania procesów produkcji maszyn i urządzeń. Przedstawiona oferta edukacyjna cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów z Bełchatowa i okolic, których serdecznie zapraszamy do podjęcia kształcenia w naszej Placówce.