Stypendia Naukowe Marszałka Województwa Łódzkiego

W kwietniu br. rusza kolejna edycja stypendiów naukowych Marszałka Województwa Łódzkiego. Jednorazowymi stypendiami naukowymi nagrodzeni zostaną młodzi ludzie osiągający znaczące sukcesy w różnych dziedzinach nauki.

Od tego roku stypendia będą przyznawane w dwóch kategoriach: uczeń i student. Przyznawanie stypendiów ma na celu motywowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, słuchaczy kolegiów i studentów wyższych uczelni z województwa łódzkiego, do uzyskiwania wysokich wyników w nauce oraz rozwijania swoich zdolności i pasji. Najzdolniejsi mogą się ubiegać o stypendia w kwocie do 10 tys. zł. Wspieranie rozwoju naukowego młodych mieszkańców regionu łódzkiego to jedno z priorytetowych działań Marszałka Województwa Łódzkiego.

1. Termin i miejsce składania wniosków
Wnioski mogą zgłaszać szkoły, kolegia, uczelnie w terminie od 18 kwietnia do 18 maja 2012 roku w Departamencie Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, ul. Traugutta 25, piętro XV, sekretariat pokój 1514 tel. 042 291-98-20.

2. Kontakt
Wszelkich informacji na temat stypendium udzielają pracownicy Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi:
- Katarzyna Mielko, pokój 1520 tel. 042 291-98-37, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- Justyna Szatan, pokój 1520 tel. 042 291-98-37, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

3. Spotkanie informacyjne
Osoby zainteresowane, w celu uzyskania bliższych informacji zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 kwietnia 2012 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, ul. Moniuszki 7/9, Sala Konferencyjna, prawa oficyna, I piętro.

4. Konsultacje
W trakcie naboru wniosków będzie możliwość konsultacji i wyjaśnienia wątpliwości dotyczących wypełnienia wniosków z pracownikami Wydziału Edukacji w siedzibie  Departamentu.

5. Osoby zainteresowane, w celu uzyskania bliższych informacji zapraszamy na stronę internetową http://www.intelektualne.lodzkie.pl/ lub http://www.lodzkie.pl/ Zakładka: Edukacja.

Tam też znajdują się dokumenty do pobrania / Regulamin, Wniosek

/RM/