FON – SKB otwiera najnowocześniejszą odlewnię w Polsce

    

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż 15 kwietnia 2015 roku, nasz partner – Firma FON – SKB uruchomił najnowocześniejszą w Polsce i jedną z nowocześniejszych w Europie odlewnię żeliwa szarego i sferoidalnego.
Przecięcia wstęgi dokonali wicepremier Janusz Piechociński i właściciel FON SKB Sławomir Dobosz. Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, wicemarszałek Dariusz Klimczak oraz członkowie zarządu województwa Joanna Skrzydlewska i Paweł Bejda.

 

FON SKB jest największym w Polsce producentem osi i mostów napędowych do maszyn górniczych, budowlanych i rolniczych oraz autobusów. W radomszczańskiej filii Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi obecnie kształcimy w zawodach: Operator obrabiarek skrawających i Ślusarz, a od września 2015 roku oferta edukacyjna zostanie poszerzona o kursy z zakresu odlewnictwa – w zawodzie: Operator maszyn i urządzeń odlewniczych. Na absolwentów kursów czekają miejsca pracy.

Serdecznie gratulujemy naszemu Partnerowi nowego przedsięwzięcia.