Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012

Puchar Henri Delaunaya - trofeum, o które już za miesiąc walczyć będą piłkarze 16 krajów - uczestników mistrzostw Europy w Piłce Nożnej odwiedził Łódź. Symbol Mistrzostw Europy, po wizycie w Urzędzie Miasta

cały poniedziałek tj. 7 maja eksponowano w Manufakturze, gdzie w specjalnym tirze był dostępny dla zwiedzających.  Trofeum mierzy 60 centymetrów wysokości, waży 8 kilogramów  i jest zrobiony z czystego srebra. Wygrawerowani na nim są wszyscy dotychczasowi zwycięzcy mistrzostw Europy w piłce nożnej. Łódź jest pierwszym miastem, oprócz miast gospodarzy rozgrywek piłkarskich, w którym odbyła się prezentacja trofeum. Po tym, jak z pucharem pożegnają się łodzianie odwiedzi jeszcze Kraków i Katowice./rm/  

http://mistrzostwaeuropy.com/euro2012/mecze/

 

RM