VIII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2015

    

W dniach 28-29 września 2015 r. w Łodzi obyło się VIII Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2015. W dwudniowej imprezie, wzięło udział około 2 tysięcy gości - ekonomistów, polityków i samorządowców.

Forum jest wydarzeniem cyklicznym, już po raz ósmy organizowanym przez Województwo Łódzkie, a w tym roku we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. Jego ideą jest promowanie najnowszych osiągnięć oraz najlepszych praktyk biznesowych. Przewodnie hasło tegorocznej edycji brzmi: "Wyzwania Europy - gospodarka, pieniądze, biznes".

Uczestnicy Forum mogli wziąć udział w blokach tematycznych:

  • "Budowa zaufania między biznesem i nauką na przykładzie klastrów polskich i zagranicznych"
  • "Marka terytorialna jako skuteczne narzędzie konkurowania gmin, miast i regionów" oraz panelach dyskusyjnych, np. "Edukacja zawodowa dla rozwoju innowacyjnej gospodarki".

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji forum byli Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski.