Już wkrótce otwarcie filii w Kutnie

 

22 października br. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie, został podpisany list intencyjny, na mocy którego zostanie utworzona na terenie Kutna Filia naszego Centrum. Województwo Łódzkie reprezentowali: marszałek Witold Stępień oraz wicemarszałek Artur Bagieński, Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną reprezentował jej prezes Tomasz Sadzyński a Starostwo Powiatowe w Kutnie: starosta Krzysztof Debich i członek zarządu Artur Gierula.

Zainteresowanych współpracą z nową filią naszego Centrum jest już ponad dziesięciu pracodawców z podstrefy Kutno, a wśród nich m.in. Sirmax Polska, Serioplast Poland, Mondi Group, Fuji Seal Poland, PCC Intermodal, Hoop Polska, Polyone Poland Manufacturing, Kongskilde Polska, DS. Smith, Vandemoortele Polska oraz Pini Polonia.
Kształcenie w filii będzie prowadzone w systemie dualnym (2 dni w siedzibie filii, 3 dni u pracodawcy). Planujemy wprowadzić innowacyjny projekt kształcenia dualnego polegający nie na kształceniu dla konkretnego pracodawcy, tylko na kształceniu dla danej branży/zawodu, a zaangażowanych w niego będzie kilku pracodawców poszukujących pracowników posiadających kwalifikacje właśnie w tym zawodzie. Kierunki kształcenia natomiast zostaną dostosowane do potrzeb regionalnego rynku pracy.
Filia w Kutnie będzie trzecią - po Filii w Piotrkowie Trybunalskim i Radomsku, Filią Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi.