150 rocznica urodzin H. Grohmana

s_IMG_0048a W dniu 4 listopada 2012 roku Publiczna Policealna Szkoła Nowoczesnych Technologii dla Dorosłych w Łodzi miała zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających 150 rocznicę urodzin Henryka Grohmana. Organizatorami tego szczególnego wydarzenia byli: partner Szkoły - Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA, Muzeum Książki Artystycznej, Niemieckie Towarzystwo Kulturalno - Społeczne w Łodzi oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych. Zwieńczeniem uroczystości był wieczór w Muzeum Książki Artystycznej, mieszczącym się w willi Henryka Grohmana przy ul. Tymienieckiego 24.
Podczas uroczystego spotkania miało miejsce odsłonięcie portretu Henryka Grohmana w stylu Witkacego (autorstwa Statysa Edrigevivius’a) oraz wręczenie pamiątkowych cegieł od ŁSSE SA dla gości specjalnych, którzy przyczynili się do szerzenia pamięci o Henryku Grohmanie.
Wśród zasłużonych należy wymienić:
- Iwonę Śledzińską- Katarasińską;
- dr Dariusza Kacprzaka;
- Pawła Spodenkiewicza.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna w ślad za mecenasem sztuki i jednym z twórców Łodzi przemysłowej - Henrykiem Grohmanem w szczególny spsób wspiera uzdolnionych artystów i sztukę oraz chce zachęcać swoje firmy partnerskie do podobnych inwestycji.
W dalszej części wieczoru odbyły się nominacje do kolejnej Nagrody im. Henryka Grohmana za rok 2012. Na liście nominowanych przedsiębiorców znaleźli się:
- Ceramika Paradyż- za wspieranie festiwalu Design’u;
- BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego- za patronat nad świetlicą środowiskową;
- Indesit Company Polska- za wspieranie programu Jonatan, wspomagającego młodzież z trudnych środowisk;
- Prowell- za pomoc okazaną Muzeum Książki Artystycznej.
Na liście nominowanych osób znaleźli się:
- Ireneusz Kowalewski- za 20 –letnie wspieranie inicjatywy Oscarów Jazzowych;
- ks. Waldemar Sondka– za długoletni patronat nad Festiwalem Kultury Chrześcijańskiej oraz Europejskim Centrum Kultury „Logos” w Łodzi;
- Irmina Kubiak i Jacek Kłak- za sprowadzenie i propagowanie w Łodzi mody oraz patronat nad wielkimi łódzkimi imprezami z nią związanymi.
Wieczór upłynął w magicznej i niezapomnianej atmosferze, a nasza Szkoła z wielką przyjemnością uczestniczyła w tak niezwykłym wydarzeniu.
 

IMG_0047_1

 

IMG_0048a

 

IMG_0067

 

IMG_0070

 

IMG_0082

 

IMG_0108

 

P1110185

 

P1110247