Seminarium „Fundusze europejskie – przedsiębiorcy a edukacja zawodowa”

 

 

12 maja 2017 roku odbyło się na terenie naszego Centrum Seminarium „Fundusze europejskie – przedsiębiorcy a edukacja zawodowa” zorganizowane przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach cyklu wydarzeń pod hasłem: „Budowanie zaufania do kształcenia zawodowego. Innowacyjna szkoła zawodowa szyta na miarę współczesnej gospodarki”. Jest to projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

W pierwszej części seminarium odbyły się prezentacje zaproszonych prelegentów  z Uniwersytetu Łódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie na temat aktualnych problemów rynku pracy i sposobów na uatrakcyjnianie szkolnictwa zawodowego. W drugiej części natomiast zaprezentowane zostały dwie prezentacje pracowników naszego Centrum na temat możliwości wykorzystania środków unijnych  przy wzbogacaniu kształcenia zawodowego poprzez organizowanie dodatkowych staży dla uczniów i nauczycieli oraz szkoleń z innowacyjnych technologii, nowoczesne doradztwo zawodowe oraz możliwości wykorzystania filmów edukacyjnych.

Na zakończenie seminarium odbyły się dwa równoległe panele dyskusyjne na temat budowania nowego wizerunku kształcenia zawodowego w specjalizacjach regionu. Pierwszy z paneli dotyczył branży mechanicznej. Został on zorganizowany przy współudziale wieloletniego partnera Centrum firmy Haering Polska. Drugi panel zaś  dotyczył branży artystycznej i został przeprowadzony wspólnie z Radiem Łódź. Dziękujemy wszystkim obecnym za udział w seminarium.

 

Więcej na temat projektu można dowiedzieć się tutaj.