Światowy Dzień Krwiodawcy

 

 

Co roku, 14 czerwca, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy w rocznicę urodzin Karla Landsteinera, odkrywcy grup krwi. Wydarzenie to jest okazją do podziękowania honorowym krwiodawcom za ratujący życie dar krwi i podniesienia świadomości na temat potrzeby regularnego oddawania krwi w celu zapewnienia dostępnej, wysokiej jakości i bezpiecznej krwi oraz produktów krwiopochodnych dla potrzebujących pacjentów. Aby uczcić to wyjątkowe święto, wszystkie Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podejmują szereg działań organizacyjnych, mających na celu zwrócenie większej uwagi społeczeństwa i mediów na znaczenie honorowych krwiodawców we współczesnym świecie.

W tym roku Obchody Światowego Dnia Krwiodawcy w Łodzi zorganizowano na rynku Starego Miasta. Oprócz możliwości oddania krwi w specjalnym autobusie, przewidziano też poczęstunek oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. Nasze Centrum po raz  pierwszy uczestniczyło w tej szlachetnej akcji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.