Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi przy ulicy Narutowicza 122 rozpoczęła swoją działalność 1 września 2008 roku. Przeznaczona została przede wszystkim dla młodzieży do 24 roku życia, kształcącej się poza miejscem stałego zamieszkania.

Bursa organizuje swoje zadania przez cały rok szkolny z przerwą na okres ferii zimowych i letnich. Nadzór nad mieszkańcami w placówce sprawują dyrektor, nauczyciele i pracownicy bursy.

Po trzech latach funkcjonowania placówki, 3 października 2011 roku, mieszkańcy wprowadzili się do wyremontowanego obiektu. Wyrażali swój zachwyt nad ogromnymi zmianami, podziwiali kolorystykę, wystrój i udogodnienia w pokojach. Nowi mieszkańcy podkreślali wysoki standard placówki, a mieszkający w poprzednim roku jednogłośnie stwierdzili, że z poprzedniej bursy pozostał tylko adres.

Pragniemy, by nasza placówka była przyjaznym, bezpiecznym miejscem zamieszkania dla młodzieży. Duże znaczenie przywiązujemy do serdecznych relacji międzyludzkich oraz przyjaznej atmosfery w bursie. Wspieramy młodych ludzi i pomagamy im w podejmowaniu różnych życiowych decyzji. Chcemy, by czuli się jak u siebie w domu.

Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi
ul. Gabriela Narutowicza 122
90 – 145 Łódź

tel./fax. 42 678 93 39
bursa@nowoczesnaszkola.edu.pl

Sekretariat czynny
od poniedziałku do piątku
w godz. 8.00 – 16.00

Opłata w roku szkolnym 2019/2020 wynosi 140 zł miesięcznie od osoby. Za każdy miesiąc należy uiszczać opłaty najpóźniej do 15 dnia miesiąca za dany miesiąc, opóźnienie wpłaty skutkuje naliczeniem ustawowych odsetek.

Informujemy, że opłaty za pobyt w Bursie należy wpłacać na konto
Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi:
18 1240 3073 1111 0010 8476 5292

Wykaz przyborów i rzeczy, które mieszkaniec powinien zabrać ze sobą do Bursy:

  1. ręczniki, mydło, szampon, płyn do kąpieli,
  2. talerz, kubek, sztućce, garnek, patelnia, pojemniki do przechowywania żywności w lodówce,
  3. gąbki i płyn do mycia naczyń, ściereczka do naczyń, ściereczka do wycierania blatu kuchennego,
  4. poszwa na kołdrę, poszewka na poduszkę, prześcieradło,
  5. worki na śmieci, papier toaletowy, płyn do mycia kabin,
  6. obuwie na zmianę.

Obowiązuje zakaz przywożenia sprzętu elektrycznego, np.: lodówka, grzałka elektryczna, czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa, TV itp.

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020 informujemy, że do Bursy można wprowadzać się dnia 1 września od godz. 12.00.

Bursa w obiektywie