Dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu narodowego

W dniu 9 listopada wszyscy obecni w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi słuchacze i pracownicy dydaktyczni odśpiewali wspólnie o godzinie 11.11 hymn narodowy. Nasza szkoła dołączyła w ten sposób do uczestników akcji „Szkoła do hymnu”, będącej wspólną inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Samo wykonanie hymnu zgromadziło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju (dane wzięliśmy ze strony informującej o przebiegu akcji - zajrzyj tutaj).

Nasi słuchacze, zgromadzeni w auli Zespołu - jak można przekonać się oglądając zdjęcia - w barwach narodowych, w radosnym nastroju odśpiewali 4 zwrotki hymnu bez potknięć i utrzymując tonację 🙂