Druga część Dni Otwartych

Druga część Dni Otwartych w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi – 27 marca 2019 roku – była jeszcze bogatsza i ciekawsza niż pierwsza. Mieliśmy okazję nie tylko ponownie wysłuchać wystąpień o historii projektu i szkoły, ale również zapoznać się z zapleczem pracowni ukazanym od strony firm realizujących zamówienia na sprzęt i oprogramowanie oraz posłuchać przedstawicieli tych firm opisujących konkretne, uruchomione stanowiska edukacyjne.
 
Po części oficjalnej, ponad godzinę zajęło przybyłym oglądanie sal z uruchomionymi stanowiskami dydaktycznymi, których możliwości i budowa za każdym razem opisywane były przez wcześniej występujących prelegentów lub pracowników firm: Haering Polska sp. z o.o., Mechatronik Artur Grochowski oraz Wekton Elektronics. Można więc było nie tylko „dotknąć” najnowszej techniki, ale i zrozumieć idee nowoczesnego nauczania pneumatyki oraz robotyki.