Kongres Edukacji Pozaformalnej

W dniach 15-16 lutego 2018 roku już po raz trzeci w Łodzi odbył się Kongres Edukacji Pozaformalnej. Jest to inicjatywa Polskiej Izby Szkoleniowej wraz ze środowiskami zajmującymi się wspieraniem uczenia się przez całe życie poza systemem edukacji formalnej. W tym roku pierwszy dzień kongresu poświęcony został tematyce stanu sektora usług rozwojowych oraz systemu kwalifikacji.

Drugi dzień to między innymi debata ekspercka na temat dialogu edukacji z biznesem i dyskusja na temat „Co dziś składa się na kwalifikacje zawodowe i jak podchodzić do edukacji zawodowej”. W obu tych wydarzeniach udział brał jako przedstawiciel Centrum – Dyrektor Sławomir Fater. Oprócz sesji plenarnych w trakcie kongresu przedsiębiorcy mogli wziąć udział w licznych prezentacjach i warsztatach oraz dowiedzieć się jak pozyskać dofinansowanie w postaci bonów na rozwój działalności. Przedsiębiorcy mogli również zapoznać się z założeniami skierowanego do nich projektu, realizowanego przez HRP Group „Przepis na rozwój”, którego inauguracja odbyła się w trakcie kongresu.