Szkoła pamięta

Nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której celem było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. W liście skierowanym do społeczności szkolnych Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski napisał: „Chciałbym, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności”.
Więcej o akcji możesz przeczytać na stronie MEN - tutaj
W ramach akcji „Szkoła pamięta” Młodzieżowa Rada Bursy wraz ze swoim opiekunem i wychowawcą trzeciej grupy odwiedziła Stary Cmentarz na ul. Ogrodowej w Łodzi. Młodzież uprzątnęła grób harcerzy poległych w czasie II wojny światowej. Wcześniej, na zajęciach, jedna z grup przygotowała wianki, które były ozdobą zapalonych zniczy. Chwilę zadumy uwieczniono na zdjęciach. Kolejne znicze zapalono w miejscu pamięci Pomordowanych i Poległych Oficerów i Żołnierzy Armii Krajowej Komendy Miasta Łódź.
Trzecia grupa z wychowawcą pojechała na cmentarz do Łagiewnik złożyć hołd żołnierzom i nauczycielom poległym podczas II wojny światowej na tamtym terenie.
Dodatkowo młodzież postanowiła 1 listopada odszukać podobne miejsca pamięci w swoich miejscowościach i również zapalić znicze.