CKZiUNTWŁ w Łodzi

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi

Gabriela Narutowicza 122, 90-145 Łódź, 784 207 390, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowe technologie. Bezpłatna szkoła.

Patroni medialni

Porozumienie o współpracy

11 grudnia 2017 r. zostało podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy między Centrum  a Wydziałem Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej reprezentowanym przez Dziekana Wydziału dr. hab. inż. Zbigniewa Wiśniewskiego. Współpraca pozwoli na kreowanie nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego oraz szkolnictwa wyższego otwartego na sugestie pracodawców.

Kształcenie na potrzeby branży informatycznej

30 listopada  odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Klastra IT, Urzędu Marszałkowskiego oraz Centrum. Celem działań Klastra jest m.in. integracja branży informatycznej, rozwój rynku pracy w obszarze ICT, a przede wszystkim kształcenie kadr dla dynamicznie rozwijającego się w regionie sektora IT. I to właśnie możliwość wspólnego kształcenia na potrzeby firm z branży IT była jednym z tematów rozmów.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, sesja zimowa

10 stycznia 2018 r. o godzinie 9.00 odbędzie się, pierwszy w sesji zimowej, egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Przystąpią do niego absolwenci kwalifikacyjnych kursów zawodowych w zakresie kwalifikacji E.18 Eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych i E.24 Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych.

Terminarz egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej styczeń-luty 2018 r.

Rozwój przemysłu mody

W miniony piątek mieliśmy przyjemność gościć w naszym Centrum panią Ninę Ryszkę – prezes zarządu Holding Ptak. Tematami  rozmów był rozwój przemysłu mody oraz możliwości zwiększenia kompetencji sprzedawców i handlowców.

Włókiennictwo i przemysł mody

W dniu 9 listopada br. w naszym Centrum odbyło się spotkanie członków stowarzyszeń, fundacji, uczelni i placówek oświatowych w tym m.in.: przedstawicieli sektorowej Rady ds. Kompetencji Przemysłu Mody i Innowacyjnych Tekstyliów,  Związku Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego,  Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan, Stowarzyszenia Włókienników,  Federacji Przemysłu Lekkiego, Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Kupców i Producentów, Muzeum Fabryki,  Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego oraz Politechniki Łódzkiej. Jednym z zagadnień poruszanych na spotkaniu był skuteczny „marketing” oddziaływania przedsiębiorców z sektora przemysłu mody  i innowacyjnych tekstyliów na sferę edukacji.