CKZiUNTWŁ w Łodzi

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi

Gabriela Narutowicza 122, 90-145 Łódź, 784 207 390, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowe technologie. Bezpłatna szkoła.

Patroni medialni

Kongres Edukacji Pozaformalnej

W dniach 15-16 lutego 2018 roku już po raz trzeci w Łodzi odbył się Kongres Edukacji Pozaformalnej. Jest to inicjatywa Polskiej Izby Szkoleniowej wraz ze środowiskami zajmującymi się wspieraniem uczenia się przez całe życie poza systemem edukacji formalnej. W tym roku pierwszy dzień kongresu poświęcony został tematyce stanu sektora usług rozwojowych oraz systemu kwalifikacji. Drugi dzień to między innymi debata ekspercka na temat dialogu edukacji z biznesem i dyskusja na temat „Co dziś składa się na kwalifikacje zawodowe i jak podchodzić do edukacji zawodowej”. W obu tych wydarzeniach udział brał jako przedstawiciel Centrum – Dyrektor Sławomir Fater. Oprócz sesji plenarnych w trakcie kongresu przedsiębiorcy mogli wziąć udział w licznych prezentacjach i warsztatach oraz dowiedzieć się jak pozyskać dofinansowanie  w postaci bonów na rozwój działalności. Przedsiębiorcy mogli również zapoznać się z założeniami skierowanego do nich projektu, realizowanego przez HRP Group „Przepis na rozwój”, którego inauguracja odbyła się w trakcie kongresu.

Spotkanie z pracodawcami

We wtorek, 13 lutego 2018 r, gościliśmy w Centrum przedstawicieli firmy RÖBEN POLSKA SP. Z O.O. i WSPÓLNICY SP. K. Röben to część rodzinnego koncernu produkującego ceramiczne materiały budowlane od ponad 160 lat.  Firma posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych w Europie i Stanach Zjednoczonych, z czego trzy zlokalizowane są w Polsce. W trakcie spotkania goście mieli okazję do zapoznania się z bazą dydaktyczną Centrum.

Konferencja "Innowacje w kształceniu kadr dla potrzeb turystyki - dobre praktyki w zakresie współpracy edukacja - beznes"

10 lutego 2018 r.  przedstawiciele Centrum uczestniczyli w  konferencji "Innowacje w kształceniu kadr dla potrzeb turystyki  -  dobre praktyki w zakresie współpracy edukacja - biznes", która towarzyszyła targom TOUR SALON 2018 w Poznaniu. Jej organizatorami  byli: Rada ds. Kompetencji Sektora Turystyki, Uniwersytet A Mickiewicza (Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Katedra Turystyki i Rekreacji) oraz Wielkopolska Izba Turystyki.
W czasie wystąpienia nasi reprezentanci podzielili się z uczestnikami konferencji doświadczeniami dotyczącymi kształcenia dualnego na podstawie pracy filii Centrum w Piotrkowie Trybunalskim.

Porozumienie o współpracy

11 grudnia 2017 r. zostało podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy między Centrum  a Wydziałem Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej reprezentowanym przez Dziekana Wydziału dr. hab. inż. Zbigniewa Wiśniewskiego. Współpraca pozwoli na kreowanie nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego oraz szkolnictwa wyższego otwartego na sugestie pracodawców.

Kształcenie na potrzeby branży informatycznej

30 listopada  odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Klastra IT, Urzędu Marszałkowskiego oraz Centrum. Celem działań Klastra jest m.in. integracja branży informatycznej, rozwój rynku pracy w obszarze ICT, a przede wszystkim kształcenie kadr dla dynamicznie rozwijającego się w regionie sektora IT. I to właśnie możliwość wspólnego kształcenia na potrzeby firm z branży IT była jednym z tematów rozmów.