Lakiernik samochodowy

KWALIFIKACJA WYODRĘBNIONA W ZAWODZIE

• MOT.03. Diagnozowanie i naprawa powłok lakierniczych

Cele kształcenia

Absolwent szkoły prowadzącej kształcenie w zawodzie lakiernik samochodowy powinien być przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie kwalifikacji MOT.03. Diagnozowanie i naprawa powłok lakierniczych:

• przygotowania powierzchni do naniesienia powłok lakierniczych;
  • nanoszenia powłok lakierniczych;
  • renowacji powłoki lakierowanej;
  • kontroli jakości wykonanych powłok lakierniczych.

Czas trwania nauki – 4 semestry.
Zajęcia odbywają się w weekendy (sobota, niedziela), średnio co dwa tygodnie.
Nie wymagamy ukończenia szkoły średniej

Kurs kwalifikacyjny lakiernik samochodowy

Lakiernik samochodowy to zawód związany z naprawą i renowacją powierzchni nadwozi samochodowych. Lakiernik wykonuje zadania zawodowe związane z oczyszczaniem mechanicznym powierzchni, odrdzewianiem mechanicznym lub za pomocą środków chemicznych, odtłuszczaniem powierzchni, wyrównywaniem powierzchni szpachlami, matowaniem powierzchni, gruntowaniem, suszeniem zagruntowanej powierzchni, dobieraniem lakierów, nakładaniem natryskowym lakierów, suszeniem lub wygrzewaniem lakieru oraz polerowaniem.

Współcześni lakiernicy pracują na nowoczesnym sprzęcie, który minimalizuje oddziaływanie  czynników szkodliwych na organizm ludzki, przez co praca staje się bezpieczniejsza. Praca lakiernika jest z reguły pracą o charakterze indywidualnym, wymagającą dokładności i precyzji.

1. korzystania z profesjonalnie wyposażonych w sprzęt oraz materiały dydaktyczne pracowni zawodowych – nauka jest bezpłatna w całym cyklu kształcenia,
  2. czerpania wiedzy od wykwalifikowanej kadry pedagogicznej posiadającej praktyczne doświadczenie zawodowe,
  3. zdobyć praktyczne umiejętności w zawodzie,
  4. podejść do egzaminów zawodowych zorganizowanych na terenie naszej placówki – są to egzaminy bezpłatne.