Technik administracji

technik administracji

EKA.01. Obsługa klienta w jednostkach administracji

Technik administracji zajmuje się pracami związanymi z gromadzeniem oraz obiegiem dokumentacji i informacji zgodnie z instrukcją kancelaryjną w urzędach administracji publicznej i w przedsiębiorstwach, w tym informacji o charakterze ekonomicznym i statystycznym. Sporządza sprawozdania i protokoły posiedzeń oraz zebrań.

W programie uwzględniono najważniejsze zagadnienia w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego i pracy, naukę języka obcego oraz kształcenie kompetencji społecznych, jak choćby elementy savoir vivre konieczne przy obsłudze petentów.

Czas trwania nauki – 4 semestry.
Zajęcia odbywać się będą w weekendy (sobota-niedziela), średnio co dwa tygodnie.

Technik administracji może być zatrudniony:

• w administracji rządowej (zespolonej i niezespolonej),
  • w jednostkach samorządu terytorialnego (urzędach marszałkowskich, powiatowych, miejskich, gminnych),
  • w jednostkach organizacyjnych gminy,
  • w samorządach zawodowych i gospodarczych,
  • w przedsiębiorstwach,
  • w organach organizacji społecznych i zakładach usługowych na stanowiskach nie wymagających innych specjalistycznych kwalifikacji.

Chcesz pracować w biurze i wykonywać administracyjne sprawy?  Zadania zawodowe technika administracji obejmują:

• wykonywanie prac biurowych w jednostce organizacyjnej,
  • udzielanie informacji pracownikom oraz interesantom,
  • kompletowanie i porządkowanie aktów prawnych w jednostce organizacyjnej,
  • sporządzanie protokołów, analiz i sprawozdań,
  • udostępnianie dokumentów klientom wewnętrznym i zewnętrznym,
  • prowadzenie dokumentacji kadrowej pracowników,
  • sporządzanie dokumentów finansowych zgodnie z procedurami,
  • sporządzanie dokumentów dotyczących spraw administracyjnych w jednostce organizacyjnej,
  • organizowanie postępowania administracyjnego.