Technik fotografii i multimediów

Kurs zawodowy technik fotografii i multimediów

AUD.02. Rejestracja, obróbka i publikacja obrazu

AUD.05. Realizacja projektów graficznych i multimedialnych

Uwaga: Uczestnicy kursu realizowanego w ramach projektów UE zobowiązani są do wypełnienia dodatkowych dokumentów. Dokumenty zostaną opublikowane na stronie Zespołu 9 sierpnia 2021 r.

Zadania zawodowe obejmują:

• przygotowania materiałów cyfrowych do wykonywania projektów graficznych,
  • wykonywania i publikowania projektów multimedialnych.

Kurs kwalifikacyjny technik fotografii i multimediów

Technik fotografii i multimediów to specjalista zajmujący się rejestrowaniem, obróbką, powielaniem i publikowaniem obrazów oraz realizacją projektów multimedialnych z wykorzystaniem różnych technik oraz nośników obrazu. Zajmuje  się optycznym obrazowaniem wszelkiego rodzaju obiektów i utrwalaniem ich obrazów metodami tradycyjnymi lub cyfrowymi. Wykonuje zdjęcia architektury, fotografuje obiekty architektoniczne, martwą naturę, zwierzęta i przyrodę, wykonuje: fotografie osób, reportaże, zdjęcia reklamowe i techniczne. Rejestruje i przygotowuje  materiały cyfrowe do publikacji w mediach. Wykonuje i publikuje internetowe projekty multimedialne, a także administruje witrynami internetowymi opartymi o CMS. Dobiera i wykorzystuje narzędzia informatyczne do realizacji  określonych zadań, posługuje się m.in. drukarką i skanerem 3D.

Aby uzyskać tytuł technika fotografii i multimediów należy:

• posiadać minimum wykształcenie średnie;
  • ukończyć  kwalifikacyjny kurs zawodowy AUD.02. Rejestracja, obróbka i publikacja obrazu
  • ukończyć kwalifikacyjny kurs zawodowy AUD.05. Realizacja projektów graficznych i multimedialnych
  • zdać egzamin zawodowy po każdej ukończonej kwalifikacji.