Przedstawiciele Federalnego Instytutu Kształcenia i Szkolenia Zawodowego z Bonn odwiedzili nasze Centrum

 

Na początku grudnia br. gościliśmy w naszym Centrum przedstawicieli Federalnego Instytutu Kształcenia i Szkolenia Zawodowego (BIBB) z Bonn, który prowadzi badania w zakresie kształcenia zawodowego i współpracy instytucji szkoleniowych z przedsiębiorcami.

Nasza placówka, jako jedna z dwóch w Polsce została wybrana do prezentacji dobrych praktyk. W trakcie spotkania przedstawiciele Instytutu za pomocą wywiadów badali między innymi: rolę pracodawców w zakresie kształcenia systemem dualnym, (na przykładzie naszej współpracy z firmą Häring Polska) oraz korzyści dla szkoły, firmy, a przede wszystkim dla uczniów kształcących się tym systemem.

Celem badań Instytutu jest porównanie współpracy instytucji edukacyjnych z rynkiem pracy w sześciu krajach europejskich. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w badaniu i przedstawić nasze dobre praktyki, a wszystko to było możliwe dzięki Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej.