Szwalnia 2018

W dniach 28-29 września 2017 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w  14 edycji wydarzenia dla specjalistów z branży modowej „Szwalnia  2018 Tylko dla Profesjonalistów", która odbywała się w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Szwalnia  Tylko dla Profesjonalistów to cykliczna impreza o charakterze seminaryjno – wystawienniczym organizowana od 2004 roku. Jej głównym celem jest wspieranie przemysłu lekkiego w Polsce poprzez budowanie współpracy pomiędzy producentami z branży odzieżowej, meblarstwa, automotive, szkołami odzieżowymi, projektantami oraz dostawcami nowoczesnych technologii.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia była debata sektorowa pod hasłem „Współpraca szkół z przedsiębiorcami – efektywne kształcenie zawodowe dla potrzeb Przemysłu Mody
i Innowacyjnych Tekstyliów.”

Nieodłączną częścią wydarzenia jak co roku były seminaria, profesjonalne forum wymiany doświadczeń, prezentacje nowoczesnych rozwiązań technologicznych, oraz przybliżenie światowych trendów. W tym roku swoją ofertę zaprezentowały m.in. firmy: Altex/Pfaff, AMF Reece, Coats, Contec, DAP Polska, Freudenberg Vilene, Union Knopf, Tawo, Veit, Zawitex/Helsa.