Filmy fabularne

(56 pozycji)

  1. 5 arcydzieł filmowych część 1: Brzdąc, Dzisiejsze czasy, Gorączka złota, Światła wielkiego miasta - Charles Chaplin,
  2. 5 arcydzieł filmowych część 2: Dyktator, Światła rampy, Pan Verdoux, Paryżanka, Król w Nowym Jorku - Charles Chaplin,
  3. Amelia – Jeunet Jean-Pierre,
  4. Antologia polskiej animacji,
  5. Arcydzieła – Zawrót głowy; Psychoza, Ptaki – Alfred Hitchcock,
  6. Arcydzieła polskiego Kina - Wojciech Has,
  7. Arcydzieła polskiego kina – Sól ziemi czarnej; Perła w koronie;
  8. Arcydzieła polskiego kina – Zdjęcia próbne; Aktorzy prowincjonalni,
  9. Arcydzieła polskiego kina: Golem, Wojna światów-Następne stulecie, O-bi, O-ba. Koniec cywilizacji, Ga, Ga. Chwała bohaterom - Piotr Szulkin,
  10. Avatar – James Cameron,
  11. Bez znieczulenia; Dyrygent-Andrzej Wajda,
  12. Boccaccio’70; Osiem i pół; Giulietta i duchy – Federico Fellini,
  13. Chicago – Rob Marshall,
  14. Czeskie filmy – Pali się moja panno; Miłość blondynki; Konkurs; Czarny Piotruś – Milos Forman,
  15. Deszczowa piosenka - Stanley Donan,
  16. Duże zwierzę – Jerzy Stuhr,
  17. Ekskluzywna kolekcja-Nóż w wodzie; Gorzkie gody; Śmierć i dziewczyna – Roman Polański,
  18. Gorączka; Kobieta samotna – Agnieszka Holland,
  19. Kingsajz – Juliusz Machulski,
  20. Kolekcja – Annie Holl; Wnętrza; Manhattan; Wspomnienia z gwiezdnego pyłu – Allen Woody,
  21. Kolekcja – Dziecko Rosemary, Chinatown, Lokator – Roman Polański,
  22. Kolekcja – Krótki film o zabijaniu; Krótki film o miłości;
  23. Kolekcja – Titanic; Obcy; Głębia – James Cameron,
  24. Kolekcja filmów – Życie rodzinne; Cwał – Krzysztof Zanussi,
  25. Kolekcja filmów: Jasminum, Historia kina w Popielawach, Szabla od komendanta – Jan Jakub Kolski,
  26. Kolekcja Mistrza-Amator; Blizna; Przypadek – Krzysztof Kieślowski,
  27. Krótki film o miłości - Krzysztof Kieślowski,
  28. Krótki film o zabijaniu - Krzysztof Kieślowski,
  29. Lśnienie – Stanley Kubrick,
  30. Nieustające wakacje, Inaczej niż w raju, Poza prawem ,Noc na Ziemi, Mystery train - Jim Jarmusch,
  31. Nikita - Luc Besson,
  32. Okiem mistrza – Ziemia obiecana; Krajobraz po bitwie; Wszystko na sprzedaż;
  33. Paciorki jednego różańca – Kazimierz Kutz,
  34. Pan Tadeusz – Andrzej Wajda,
  35. Pętla – Jerzy Wojciech Has,
  36. Plac Zbawiciela – Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze,
  37. Pociąg – Jerzy Kawalerowicz,
  38. Podwójne życie Weroniki – Krzysztof Kieślowski,
  39. Polska szkoła dokumentu – Kazimierz Karabasz,
  40. Polska szkoła dokumentu – Krzysztof Kieślowski,
  41. Polska szkoła dokumentu – Paweł Łoziński,
  42. Popiół i diament – Andrzej Wajda,
  43. Przerwane objęcia – Pedro Almodovar,
  44. Przesłuchanie – Ryszard Bugajski,
  45. Rejs – Marek Piwowski,
  46. Sala samobójców - Jan Komasa,
  47. Sanatorium pod Klepsydrą – Jerzy Wojciech Has,
  48. Śmierć jak kromka chleba – Kazimierz Kutz,
  49. Tatarak - Andrzej Wajda,
  50. Wesele (2 ekranizacja) – Andrzej Wajda,
  51. Władca pierścieni. Filmowa trylogia - Peter Jackson,
  52. Wydanie kolekcjonerskie – Od zmierzchu do świtu; Pulp fiction; Cztery pokoje; Jackie Brown – Tarantino,
  53. Zaklęte rewiry - Janusz Majewski,
  54. Zawód reporter – Michaelangelo Antonioni,
  55. Zbigniew Cybulski – Rękopis znaleziony w Saragossie – Wojciech Has,
  56. Złota setka teatru telewizji: Cyrano de Bergrac – Krzysztof Zalewski, Ferdydurke - Maciej Wojtyszko, Ich czworo - Tomasz Zygadło, Kłopoty to moja specjalność – Marek Piwowski, Noc Listopadowa - Andrzej Wajda.